Yat Kaptanlığı Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Yat Kaptanlığı Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Yat Kaptanlığı Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Yat Kaptanlığı Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Yat Kaptanlığı Bölümü, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde bulunan ve YGS-1 puan türünde öğrenci kabul ederek önlisans seviyesinde öğrenim veren bir bölümdür. Bölümde yat ve denizcilik alanında mesleki ve teknik dersler verilmektedir. Bölümün amacı kaptanlık alanında gerekli yetişmiş insan gücünü gerçekleştirmektir.

Yat Kaptanlığı Bölümü mezunları, yat kaptanı olarak denizcilik alanlarında özel sektörde ve kamu kurum ve kuruluşlarına ait deniz demirbaşlarında ilgili personel olarak görev alırlar. Çalışma imkanları geniştir. İş sahibi olma ihtimalleri yüksektir. Maaşlar çalışılan alana göre değişmektedir. Kişilerden beklenen deniz bilgilerinin ve teknik donanımlarının iyi derecede olmasıdır.

Yat Kaptanlığı Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ 2018 Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu YatKaptanlığı TYT 30 271.26537

Yat Kaptanlığı Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. zeynel Yanıtla

    Yat Kaptanlığı Bölümü mezunu bir yakınım var. Hem tatil hem iş derken güzel bir yaşam sürdüğünü anlattı bende heves ettim ve bu bölümü okumaya karar verdim. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde Yat Kaptanlığı Bölümü taban puanı bu sene düşer mi biraz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir