Yat İşletme ve Yönetimi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Yat İşletme ve Yönetimi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Yat İşletme ve Yönetimi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Yat İşletme ve Yönetimi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Yat İşletme ve Yönetimi, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-6 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde mesleki ve teknik alanda uygulamalı ve kuramsal olarak dersler okutulur. Bölümün amacı alanda gerekli ara eleman insan gücü ihtiyacının karşılanmasıdır.

Yat İşletme ve Yönetimi Bölümü mezunları, yatlarda ve çeşitli gemilerde kaptanlık yapabilirler, kaptanlık hizmetlerinin yerine getirilmesinde yardımcı olabilirler. Bu nedenle deniz ulaşımı alanlarında istihdam edilebilirler. Çalışma imkanı bulup, iş sahibi olabilirler Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişir. Kişilerden beklenen denize ilgi duymaları ve kendilerini yetiştirmeleridir.

Yat İşletme ve Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Adı Yüksekokul Bölüm Adı Taban Puan Başarı Sıralaması
BARTIN ÜNİVERSİTESİ Bartın MYO Yat İşletme ve Yönetimi Dolmadı Dolmadı
YALOVA ÜNİVERSİTESİ Yalova MYO Yat İşletme ve Yönetimi Dolmadı Dolmadı

Yat İşletme ve Yönetimi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ali rıza Yanıtla

    Yat İşletme ve Yönetimi Bölümü eğlenceli bir bölüm olsa gerek. Çoğu zaman Yat Kulüplerine gider onları izleyerek bile mutlu olurum. Sevdiğim bir meslek yapabilmek için Yat İşletme ve Yönetimi Bölümünü okumaya karar verdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir