Zeytincilik ve Zeytin İşleme Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Zeytincilik ve Zeytin İşleme Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Zeytincilik ve Zeytin İşleme Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Bölümü Balıkesir Üniversitesi’nde bulunan YGS-6 puan türünde öğrenci kabul ederek önlisans seviyesinde öğrenim veren bir bölümdür. Bölümde zeytincilik alanında biyoloji ve botanik ağırlıklı dersler verilmektedir. Bölümün amacı bu spesifik alanda yetişmiş insan gücünü arttırmaktır.

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Bölümü mezunları tekniker olarak AR-GE çalışmalarında, genetik çalışmalarında, laboratuvar aşamalarında, uygulama ve hasat etme aşamalarında teknik destek sağlayacak ara eleman iş gücünün karşılanmasında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulabilirler, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen dikkatli ve özverili olmalarıdır.

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ 2018 Edremit Meslek Yüksekokulu Zeytincilik ve Zeytin İşlemeTeknolojisi TYT 30 190.12336
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ 2018 Edremit Meslek Yüksekokulu Zeytincilik ve Zeytin İşlemeTeknolojisi (KKTC Uyruklu) TYT 1 227.76758
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ 2018 Akhisar Meslek Yüksekokulu Zeytincilik ve Zeytinİşleme Teknolojisi TYT 30 181.45386

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. fehime Yanıtla

    Zeytincilik ve Zeytin İşleme Bölümü Sanayi sektöründe çalışmak isteyen arkadaşlar için iyi bir bölüm. Taban puanı da düşük olduğu için YGS sınavında anca barajı geçen çok puan alamayan arkadaşlarıma bu bölümü tavsiye edebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir