Yapı Tesisat Teknolojisi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Yapı Tesisat Teknolojisi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Yapı Tesisat Teknolojisi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Yapı Tesisat Teknolojisi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-1 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölüm, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde bulunmaktadır. Bölümde yapı tesisatı üzerine mesleki ve teknik dersler verilmektedir. Bölümün amacı yapı endüstrisinde gerekli ara eleman ihtiyacının karşılanmasıdır.

Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümü mezunları teknik eleman olarak her türlü tesisat işinin gerçekleştirilmesinde özel sektörde ve kamu kurum ve kuruluşlarında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulabilirler, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen dikkatli ve özverili olmalarıdır.

Yapı Tesisat Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 İzmir Meslek Yüksekokulu Yapı Tesisat Teknolojisi TYT 20 221.71306
KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2018 Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Yapı YalıtımTeknolojisi (KKTC Uyruklu) TYT 1

Yapı Tesisat Teknolojisi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. şeydanur Yanıtla

    Yapı Tesisat Bölümünü inceledim Dokuz Eylül Üniversitesinde okumak istediğim için bu bölümün puanları benim puanıma yakın olduğu için üzerinde durdum ama bir kadın için uygun bölüm mü sizce ben kararsız kaldım fikir verin lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.