Yapı Ressamlığı Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Yapı Ressamlığı Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Yapı Ressamlığı Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Yapı Ressamlığı Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Yapı Ressamlığı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-1 puan türünde öğrenci kabul etmektedir. Bölümde teknik ve mesleki çizim, temel çizim, teknik resim, tasarım, renk bilgisi gibi dersler verilmektedir. Bölümün amacı ara eleman iş gücünün karşılanmasını sağlamaktır.

Yapı Ressamlığı Bölümü mezunları özel sektörde ve kamu kurum ve kuruluşlarında yol, köprü, imar, kamusal alan yapımlarında gerekli projelerin ortaya çıkarılmasında teknik çizimlerin gerçekleştirilmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışırlar. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişir. Kişilerden beklenen teknik bilgi ve el becerilerinin iyi olmasıdır.

Yapı Ressamlığı Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) 2018 Engelliler Entegre Yüksekokulu Yapı Ressamlığı TYT 11 205.04000
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ 2018 Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Yapı Ressamlığı TYT 30 204.75885
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ 2018 Alaplı Meslek Yüksekokulu Yapı Ressamlığı TYT 40 194.76823

Yapı Ressamlığı Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ersin Yanıtla

    Ben teknik çizim kursuna gidip bir süre bu sektörde çalıştım. Ama artık üniversite okumak istiyorum. Çizimlerimi geliştirip bu sektörde ilerlemek hedefim. Bu nedenle Yapı Ressamlığı Bölümü tam benim isteklerime uygun bir bölüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir