Ulaştırma ve Lojistik Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Ulaştırma ve Lojistik Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Ulaştırma ve Lojistik Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Ulaştırma ve Lojistik

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektör kurum ve kuruluşlarında lojistik faaliyetlerinin gerçekleşmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak gerekli hizmetin sağlanmasında görev alarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü’nde dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Matematik, istatistik, lojistik faaliyetler, uluslararası lojistik, temel hukuk kavramları gibi dersler verilmektedir. Uygulamalı olarak da staj imkanı bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Ulaştırma ve Lojistik mesleki olarak lojistik faaliyetlerinin gerçekleşmesinde ve gelişmesinde önemli bir yere sahiptir. Lojistik faaliyetlerin düzenlenmesi, planlanması ve gerçekleştirilmesinde hizmet alanı oluşturmaktadır. Gelecek on yıl içinde de bu etkinliğini sürdürmesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı ve dikkatli olmaları, düzenli ve planlı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, alanında donanımlı olmaları şeklinde sıralanabilir. Böylece mesleklerine daha çabuk uyum sağlarlar.

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü dersleri nelerdir, Ulaştırma ve Lojistik Bölümü puan türü ve özellikleri, Ulaştırma ve Lojistik Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Ulaştırma ve Lojistik Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Ulaştırma ve Lojistik Bölümü geleceği iş bulma durumu Ulaştırma ve Lojistik Bölümü tercih edilir mi ve Ulaştırma ve Lojistik Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Ulaştırma ve Lojistik Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir