Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Yönetici

Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümü mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektör kurum ve kuruluşlarında ulaştırma ve lojistik faaliyetlerinin gerçekleşmesinde ve gelişmesinde gerekli planlama, düzenleme, yönetim hizmetlerinin yerine getirilmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümü’nde dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Ulaştırma Faaliyetleri, Lojistik Hizmetleri, Yöneticilik Kriterleri, Lojistik Yönetimi, Matematik, İstatistik, Temel Hukuk Kavramları gibi dersler verilmektedir. Uygulamalı olarak da staj imkanı bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi mesleki olarak sektörde planlama, projelendirme, yönetim hizmetlerinin gerçekleşmesinde ve sektörün gelişmesinde önemli bir yere sahiptir. Gelecek on yıl içinde de sektördeki yatırımların neticelenmesinin ardından daha iyi konumda olması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı ve dikkatli olmaları, planlı ve düzenli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, alanında bilgili ve donanımlı olmaları şeklinde sıralanabilir.

Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümü dersleri nelerdir, Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümü puan türü ve özellikleri, Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümü geleceği iş bulma durumu Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümü tercih edilir mi ve Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir