Toplum mu Medyayı Yönlendirir Medya mı Toplumu Münazara Örnek

Aşağıda toplum mu medyayı yönlendirir medya mı toplumu münazara örnek kısaca olarak ele alacağız.

*Toplum medyayı yönlendirir.

Toplum, insanların hür ve müreffeh olarak bazı kamu ve özel haklara sahip bir şekilde yaşadığı bir alandır. Bu sosyal alan içinde iletişim kurmak için insanlar çeşitli yollara başvurabilirler. Bir de kitle iletişim denilen toplumun haber alma özgürlüğünü sağlayan araçlar vardır.

Bu araçların kullanılmasında toplumdaki rağbetin öne çıkması önemlidir. Bu rağbet, medyayı yönlendiren bir talep olarak algılanır. İnsanlar ne duymak ve izlemek isterlerse onu seçerler. Bu da toplumun medyayı yönlendirdiğini gösterir.

*Medya toplumu yönlendirir.

Kitle iletişim araçlarının belli çevrelerin elinde olması ve en etkili kanallar üzerinde belli yayın politikaları gereğince istenilen şeyin sunulması toplumda haberleşme ya da diğer sosyal iletişim ihtiyaçları bakımından medyanın vazgeçilmez bir olgu olmasını sağlar. Televizyon bir içeriğin insanlar ulaşmasını sağlar ve artık o medya mülkü haline gelerek bir şekilde pazarlanmış bir ürün olur.

Bu da medyanın toplum üzerindeki etkisinin artmasına ve izlenilen, okunulan şeylerden insanların etkilenerek çeşitli kararlar alıp olumlu ya da olumsuz bir şekilde bir irade ortaya koymalarına neden olur. Bu da medyanın toplumu yönlendirdiğini gösterir. Suç işlenen dizilerin rağbet görmesi ve toplumda suç oranının artması da buna bağlı olarak değişen olgular arasındadır.

Toplum mu Medyayı Yönlendirir Medya mı Toplumu Münazara Örnek Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir