Adalet ile İlgili Hikaye

Aşağıda adalet ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Hilmi, kendi ailesinin uğradığı haksızlıklar karşısında asla boyun eğmeyen biriydi. Haksızlık karşısında her zaman mücadeleye hazırdı. Hilmi’nin bu tavrı ailesi tarafından da takdir ediliyordu. Bu nedenle onun avukat olmasını ve hak için mücadele etmesini istiyorlardı.

Hilmi üniversiteye için çalışarak nihayetinde hukuk fakültesini kazanmıştı. Kısa sürede üstün bir başarı göstererek hukuk fakültesini bitirmişti. Kamuda görev almayı başararak da mesleğini yapmaya başlamıştı.

Bir gün bir dava aldı. bu bir hırsızın davasıydı. Hırsız, suçunu inkar edip Hilmi’den yardım istiyordu. Bunu anlayan Hilmi hırsıza yardım etmek istemiyordu. Adaletin yerini bulması için mücadele kararlılığını sürdürmek istedi.

Hırsızı müvekkil kabul ederek himaye edeceğini söyledi. Olayların iç yüzünü iyice öğrendi. Hırsız, yüzde yüz suçluydu ve cezasını çekmesi gerekiyordu. Karşı taraf da çok mağdur edilmişti ve kimsesiz ve gariban kimselerdi.

Hilmi bu durum karşısında mahkeme sırası geldiğinde müvekkili ile beraber salona giriş yaptı. Hakimin sorduğu sorulara biraz olsun sessiz kaldı ve düşünmeye başladı. Bir şeylerin ters gittiğini anlayan hırsız Hilmi’yi dürtmeye başladı.

Hilmi çantasından dosyaları çıkarak davadan çekildiğini açıkladı. Hakim Hilmi’nin bu davranışını takdir etti. Hırsız bir anda panikledi ve bağırmaya başladı. Hemen polisler salona girerek hırsızı alıp götürdüler. Hakim de karşı tarafın mağduriyetini giderdi.

Adalet ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir