Sulama Teknolojisi Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Sulama Teknolojisi Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Sulama Teknolojisi Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Sulama Teknolojisi Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Sulama Teknolojisi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-2 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölüm İstanbul Üniversitesi’nde bulunmaktadır. Bölümde fizik, matematik, kimya, botanik alanında kazanım elde edecek dersler ve teknik dersler verilmektedir. Bölümün amacı teknik eleman insan gücünün karşılanmasıdır.

Sulama Teknolojisi Bölümü mezunları sulama teknikeri olarak özel sektörde ve kamu kurum ve kuruluşlarında çevre ve şehircilik alanlarında, park ve bahçe düzenlemelerinde sulama teknolojisinde yeterli teknik bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulup, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen matematik ve analitik alanda yetişmiş olmalarıdır.

Sulama Teknolojisi Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA 2018 Ormancılık Meslek Yüksekokulu SulamaTeknolojisi TYT 30 214.67742

Sulama Teknolojisi Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. yazgı Yanıtla

    Sulama Teknolojisi Bölümü pek bilinmese de belediye bu bölümden personel alır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da bu bölüm mezunlarına istihdam sağlar. Ayrıca İstanbul Üniversitesinde olan bir bölüm olması da süper.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir