Su Ürünleri İşletme Teknolojisi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Su Ürünleri İşletme Teknolojisi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Su Ürünleri İşletme Teknolojisi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Su Ürünleri İşletme Teknolojisi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Su Ürünleri İşletme Teknolojisi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-6 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Tunceli Üniversitesi’nde bulunmaktadır. Bölümde fizik, kimya, biyoloji alanında dersler okutulur. Bölümün amacı gerekli teknik eleman insan gücünün yetiştirilmesidir.

Su Ürünleri İşletme Teknolojisi Bölümü mezunları su ürünleri işletme teknikeri olarak planlama, yemleme, yetiştirme, depolama alanlarında teknik eleman insan gücünün karşılanmasını sağlayarak yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olup çalışma imkanı bulabilirler, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen teknik bilgi ve birikime sahip olmalarıdır.

Su Ürünleri İşletme Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Meslek Y.O Bölüm Puan
Türü
Kont. Yerl. En Küçük
Puan
En Büyük
Puan
TUNCELİ ÜNİVERSİTESİ Pertek  Sakine Genç Meslek Yüksekokulu Su Ürünleri İşleme Teknolojisi YGS-6 21 9 159,54005 210,48703

 

Su Ürünleri İşletme Teknolojisi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ensar Yanıtla

    Su Ürünleri İşletme Teknolojisi Bölümü çok gereksiz bir bölüm gibi gözüküyor. Zaten sadece Tunceli Üniversitesinde varmış bu bölüm. Haksız mıyım sizce okunacak bir bölüm mü ? Bence değil..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir