Rus Dili Öğretmenliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Rus Dili Öğretmenliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Rus Dili Öğretmenliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Rus Dili Öğretmenliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Rus Dili ve Öğretmenliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan lisans seviyesinde bir öğrenim imkanı tanınan bir bölümdür. Ülkemizde birçok üniversitenin değişik fakültelerinde bulunmaktadır. Dil puan türüyle öğrenci kabul etmektedir. Bölümün amacı Rus dilinin öğrenilmesini sağlamak için gerekli donanım, bilgi ve beceriye sahip bireyler yetiştirmektir.

Rus Dili Öğretmenliği mezunları Rusçayı üst düzey konuşma, okuma, yazma ve anlama yeterliliklerine sahip olarak öğretmen olup çalışabilirler. Üniversitelerde, özel okullarda, yabancı dil eğitimi veren ortaöğretim kurumlarında öğretmen olarak atanabilir, özel olarak çalışabilirler. Maaşları ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen öğretmen yeterliliklerine sahip olmaktır.

Rus Dili Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
BAKÜ SLAVYAN ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN) 2018 Pedagoji Fakültesi Rus Dili Öğretmenliği (Ücretli) DİL 10
NAHCİVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ (NAHCİVAN-AZERBAYCAN) 2018 Uluslararası İlişkiler veYabancı Diller Fakültesi Rus Dili Öğretmenliği (Ücretli) DİL 3

 

Rus Dili Öğretmenliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. göknur Yanıtla

    Ardahan Üniversitesinde Rus Dili Öğretmenliği okuyan arkadaşlarım bana yardımcı olsun lütfen. Bu sene taban puanları ve başarı sıralamaları nasıl olur ? YGS puanım 287 ama LYS-5 puanım iyi gelir mi emin değilim puanıma göre karar vereceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir