Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Restorasyon ve Konservasyon Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Restorasyon ve Konservasyon Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim veren bir bölümdür. Bölümün amacı tarihi ve kültürel eserlerin korunmasında, bakımında ve onarılmasında gerekli insan gücüne sahip kişilerin yetiştirilmesidir. Kültür, sanat, tasarım, temel çizim, teknik çizim ve mesleki eğilim dersleri alanında dersler okutulmaktadır.

Restorasyon ve Konservasyon mezunları kültür ve sanat alanlarında gerekli görülen her türlü restorasyon işini üstlenmek göreviyle Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde ve özel sektörde, restorasyon şirketlerinde çalışabilirler. Maaşlar ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen yoğun ve ağır çalışma şartlarına uyumlu olmalarıdır.

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ 2018 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Restorasyon ve Konservasyon (%50 İndirimli) EA 4
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ 2018 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Restorasyon ve Konservasyon (%75 İndirimli) EA 23 214.35446
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ 2018 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Restorasyon ve Konservasyon (Burslu) EA 3 245.65019

 

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. iclal Yanıtla

    Restorasyon ve Konservasyon Bölümü devlet üniversitelerinde yok mu ? Neden onların taban puanlarına ilişkin bilgilere yer verilmemiş çok merak ettim. Bu bölümden mezun olan arkadaşlar kolay iş buldunuz mu onu da öğrenmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir