Rus Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Rus Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Rus Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Rus Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Rus Dili ve Edebiyatı, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim hakkı tanıyan bir bölüm olarak Dil puan türüyle öğrenci kabul etmektedir. Ülkemizde birçok üniversitenin farklı fakültelerinde bulunmaktadır. Bölümün amacı Rus dilinin üst düzey konuşulmasında, yazılmasında, anlanmasında, okunmasında yeterli donanım, bilgi ve beceriye sahip kişiler yetiştirmektir.

Rus Dili ve Edebiyatı mezunları üst düzey okuma, anlama, yazma ve konuşma yeterliliklerine sahip olarak metin inceleme, çevirme, araştırma, eser araştırma ve inceleme aşamalarında görev alabilirler. Turizm şirketlerinde, tercüme odalarında, elçiliklerde, bakanlıklarda, müzelerde, arşivlerde ve kütüphanelerde çalışabilirler. Maaşları iş yükü ve çalışma hacmine göre değişir. Kişilerden beklenen araştırmacı ve meraklı olmalarıdır.

Rus Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN) 2018 Filoloji Fakültesi Rus Dili veEdebiyatı Öğretmenliği (Ücretli) DİL 10
BAKÜ SLAVYAN ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN) 2018 Filoloji ve Yabancı Dil ÖğretmenliğiFakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği (Ücretli) DİL 10
HOCA AHMET YESEVİ ULUSLARARASI TÜRK-KAZAK ÜNİVERSİTESİ (TÜRKİSTAN-KAZAKİSTAN) 2018 Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği DİL 15 212.16485

 

Rus Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ahu Yanıtla

    Rus Dili ve Edebiyatları Bölümü okumak isteyen benim gibi arkadaşlara hangi üniversiteyi önerirsiniz. Taban puanlarını ve başarı sıralamaları çok önemli elbette ama okunacak üniversitenin eğitiminin de nasıl olduğunu araştırıp öğrenmeliyiz diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir