Latin Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Latin Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Latin Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Latin Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Latin Dili ve Edebiyatı, ülkemizde Ankara ve İstanbul Üniversiteleri’nde lisans programı seviyesinde Dil puan türüyle öğrenci kabul eden öğrenim programlarıdır. Bölümde Latin dili ve edebiyatı haricinde kültür, sanat, tarih, etimoloji alanlarına ait kazanım ve yeterliliklerin de elde edilmesi sağlanır. Öğrenciler, üst düzey konuşma, okuma, yazma, anlama, metin çevirme, inceleme, araştırma, eser araştırma ve inceleme yeterliliklerine sahiptir.

Latin Dili ve Edebiyatı mezunları, okuma, yazma, anlama ve konuşma yeterliliklerine sahip olarak metinler üzerinde analiz yapma, eser incelemesinde bulunma, araştırma kurumlarında bulunma gibi faaliyetleri gerçekleştirir. Turizm acentelerinde, tercüme bürolarında, elçiliklerde ve bakanlıkların ilgili bölümlerinde, kütüphanelerde, arşivlerde, müzelerde görev alabilirler. İş imkanları çeşitli, maaşlar iş yükü ve çalışma saatine göre değişkendir. Kişilerden beklenen araştırmacı ve meraklı olmalarıdır.

Latin Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Latin Dili ve Edebiyatı DİL 30 291.94684
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2018 Edebiyat Fakültesi Latin Dili ve Edebiyatı DİL 50 340.76322

 

Latin Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. amine Yanıtla

    Latin Dili ve Edebiyatı okumak hayalim var. YGS puanım çok yüksek değil. LYS-5 den kaç net yaparsam kazanma umudum doğar ? Taban puanı ve başarı sıralaması yayınlarınız için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir