Leh Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Leh Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Leh Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Leh Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Leh Dili ve Edebiyatı, ülkemizde sadece İstanbul Üniversitesi öğrenim programında yer alan lisans düzeyinde bir programdır. Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde kültür, sanat, tarih, coğrafya gibi dil ve edebiyat çevresinde gelişen kazanım ve yeterlilikler de elde edilir. Öğrenciler, üst düzey konuşma, okuma, yazma, anlama yeterliliğe sahiptir.

Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olanlar metin inceleme, araştırma ve çevirme, eser araştırma ve inceleme, araştırma kurumlarında bulunma gibi faaliyetleri üstlenir. Turizm şirketlerinde, tercüme odalarında, elçiliklerde, bakanlıkların ilgili kısımlarında, kütüphanelerde, arşivlerde, müzelerde görev alabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişkendir. Kişilerden beklenen araştırmacı ve kendini geliştiren bireyler olmalarıdır.

Leh Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2018 Edebiyat Fakültesi Leh Dili ve Edebiyatı DİL 35 296.80644

 

Leh Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. sonay Yanıtla

    İstanbul Üniversitesi Leh Dili ve Edebiyatı taban puanı ve başarı sıralamasını kaç siteden araştırdım. Sadece sizin siteniz kafamdaki tüm üniversiteler hakkında bolca fikir verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir