Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü, ülkemizde Gazi Üniversitesi’nin öğrenim programında yer alan bir lisans bölümüdür. Takı tasarımı ihtiyacını karşılamak için kurulmuştur. Bölümde, takı tasarımı ile ilgili teknik ve perspektif çizimler, teknik resim gibi dersler okutulur. Ayrıca sanat tarihi, kültür, edebiyat gibi dersler de bulunmaktadır. Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı mezunları tasarımcı unvanı alırlar.

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı’ndan mezun olan kişiler tasarım atölyelerinde, kuyumculuk fabrikalarında, eğitim kurslarında iş sahibi olabilirler. Araştırmacı, meraklı, yenilikçi, üretken, yaratıcı düşünceye sahip, yetenekli, sabırlı ve çalışkan kişiler olmaları öngörülür. Maaşları işin yükü ve çalışma saatlerine göre değişmektedir.

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ 2018 Sanat ve Tasarım Fakültesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı EA 24 201.50607
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ 2018 Sanat ve Tasarım Fakültesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı (M.T.O.K.) EA 6 214.99827
MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı EA 40 233.65601

 

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. fulden Yanıtla

    Ankara Gazi Üniversitesi en çok istediğim ve ne olursa olsun ilk tercih yazacağım demiştim. Bölümleri inceledim ve bana ve yeteneklerime uygun bölümün Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü olduğuna karar verdim. Taban puanını da sayenizde öğrendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir