Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi Bölümü, ülkemizde Dokuz Eylül Üniversitesi’nin öğretim programında bulunmaktadır. Bu bölüme TS -2 puan türünden öğrenci alımı gerçekleştirilmektedir. Bölümün amacı radyo, televizyon ve sinema alanlarında kurgu, ses ve görüntü aşamalarının insan gücü ihtiyacını azaltmaktır. Bölümde bu alanlarla ilgili ağırlıklı dersler işlenmektedir.

Bölüm mezunları teknik eleman olarak mezun olurlar. Kamu kurumlarında iş sahası oldukça dar olduğu için mezun olan kişiler reklam, medya, film, dizi ajanslarında çalışabilirler. Dijital medyanın ilerlediği günümüzde iş imkanları da yaygınlaşmaktadır. Bu bakımdan iş bulmak kolaydır. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerin özgün, yenilikçi, üretken olması gerekir.

Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 Güzel Sanatlar Fakültesi Kurgu-Ses ve GörüntüYönetimi SÖZ 30 331.44777
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 Güzel Sanatlar Fakültesi Kurgu-Ses ve GörüntüYönetimi (KKTC Uyruklu) SÖZ 1

 

Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. aden Yanıtla

    İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi; Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi okumayı çok istiyorum. TS-2 puan türünden toplam kaç net ile kazanabilirim bu bölümü sizce ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir