Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü, üniversitelerin öğrenim programlarında yer alan lisans programıdır. Kültür varlıklarının korunması ve onarılmasın ihtiyacı nedeniyle oluşturulmuştur. Batman, Ankara ve Gazi Üniversiteleri’nde bölüm bulunmaktadır. TM-1 puan türünde öğrenci almaktadır. Kültür, sanat, bilim, edebiyat, coğrafya, felsefe gibi kazanımların ve yeterliliklerin elde edildiği bölümdür.

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü’nden mezun olan kişiler müzelerde, vakıflarda, kamu kurum ve kuruluşlarında Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma saatlerine göre değişmektedir. Kişilerde beklenen özellikler, sabırlı, azimli ve çalışkan karakterde olmalarıdır.

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ 2018 Güzel Sanatlar Fakültesi Kültür VarlıklarınıKoruma ve Onarım EA 40 203.19516
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Güzel Sanatlar Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım EA 40 223.66384
BATMAN ÜNİVERSİTESİ 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım EA 40 202.05121
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Mimarlık Fakültesi Kültür Varlıklarını Korumave Onarım EA 30 248.76462

 

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ayperi Yanıtla

    Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü çok dikkatimi çekti. Kültür Bakanlığının da bu bölümle çok alım yaptığını öğrendim. Bu bölüm tercihlerimden biri olacak taban puanlarını inceledim artık nereyi yazacağımı da puanlar açıklanınca belirleyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir