Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Konaklama ve Turizm İşletmeciliği

Puan Türü: YGS-6

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Konaklama ve Turizm İşletmecisi

Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında öne çıkan bir bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunları özel sektörde turizm ve otelcilik alanında yönetici olarak görev alabilirler. Kendi kurdukları tesislerde faal olarak çalışma imkanı bulabilirler. Turizmin geliştiği yerlerde konaklama ve işletme hizmetleri verebilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü’nde, konaklama, otel yöneticiliği,  turizm işletmeciliği alanında dersler teorik ve uygulamalı olarak okutulmaktadır. Bölümde staj imkanları mevcuttur. Derslerin mesleki yeterlilik açısından önemi çok büyüktür.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Konaklama ve Turizm İşletmeciliği meslek grupları arasında en önemlilerinden biridir. Çünkü hem hizmet alanında hem de kalkınma alanında bulunmaktadır. Bu nedenle kalkınmanın sağlanması ve turizmin gelişmesi için gelecek on yıl içinde de revaçta olması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, takım çalışmalarına uyumlu olmaları, sosyal ilişkilerinin iyi olması, halkla ilişkilerinin iyi olması, düzenli ve planlı olmaları şeklinde sıralanabilir.

Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü dersleri nelerdir, Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü puan türü ve özellikleri, Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü geleceği iş bulma durumu Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü tercih edilir mi ve Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir