Konaklama İşletmeciliği Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Konaklama İşletmeciliği Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Konaklama İşletmeciliği Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Konaklama İşletmeciliği Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Konaklama İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Konaklama İşletmeciliği

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Konaklama İşletmecisi

Konaklama İşletmeciliği, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Konaklama İşletmeciliği mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında ve daha çok özel sektör kurum ve kuruluşlarında turizm ve otelcilik alanlarında çalışma imkanları bularak iş sahibi olabilirler. Kendi kurdukları tesislerde yönetici olabilirler. Görev aldıkları kadrolarda idareci olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Konaklama İşletmeciliği Bölümü’nde okutulan dersler, temel hukuk kavramları, işletme, turizm ve otelcilik, konaklama ve planlama gibi teorik derslerdir. Uygulamalı dersler staj imkanı olarak verilmektedir. Bölümde derslerin mesleki eğilim yeterliliğinde etkisi büyüktür.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Konaklama İşletmeciliği, turizmin geliştiği yerlerde revaçta olarak meslek olarak sıkça tercih edilmektedir. Ekonomik, kültürel, sosyal gelişmelerin yaşanmasına neden olmaktadır. Gelecek on yıl içinde de büyük bir gelişme içine girmesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Konaklama İşletmeciliği Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sosyal ilişkilerinin iyi olması, halkla ilişkilerinin iyi olması, takım çalışmasına uyumlu olmaları, planlı ve düzenli olmaları şeklinde sıralanabilir.

Konaklama İşletmeciliği Bölümü dersleri nelerdir, Konaklama İşletmeciliği Bölümü puan türü ve özellikleri, Konaklama İşletmeciliği Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Konaklama İşletmeciliği Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Konaklama İşletmeciliği Bölümü geleceği iş bulma durumu Konaklama İşletmeciliği Bölümü tercih edilir mi ve Konaklama İşletmeciliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Konaklama İşletmeciliği Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir