Klasik Arkeoloji Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Klasik Arkeoloji Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Klasik Arkeoloji Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Klasik Arkeoloji Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Klasik Arkeoloji Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Klasik Arkeoloji

Puan Türü: TM-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Arkeolog

Klasik Arkeoloji Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında bilgili ve donanımlı kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Klasik Arkeoloji Bölümü mezunlarının yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak akademik çalışmalar yapmaları, alan çalışmaları yapmaları, müzelerde görev yapmaları, fuarlara katılmaları mümkündür. Devlet memuru olarak çalışmaları ya da özel sektörde araştırma inceleme alanlarında bulunmaları da mümkündür. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Klasik Arkeoloji Bölümü’nde teorik ve uygulamalı dersler verilmektedir. Alan dersleri, mesleki eğilim dersleri ve üniversite ortak derslerinin yanında sosyal bilimler alanında da dersler verilmektedir. Bölüm dersleri teorik olarak çalışılmakta, uygulamalı olarak da staj imkanları sunan üniversiteler de yer almaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Klasik Arkeoloji mesleki olarak ülkemizde kültür ve medeniyet havzalarında gerekli araştırma ve incelemelerin yapılmasında, müzelerin faaliyet göstermesinde önemli ölçüde bir hizmet alanı ihtiyacını karşılamaktadır. Gelecek on yıl içinde de medeniyet çalışmaları kapsamında meslek değer kazanacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Klasik Arkeoloji Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, açık ya da kapalı alanlarda çalışma elverişli olmaları şeklinde sıralanabilir.

Klasik Arkeoloji Bölümü dersleri nelerdir, Klasik Arkeoloji Bölümü puan türü ve özellikleri, Klasik Arkeoloji Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Klasik Arkeoloji Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Klasik Arkeoloji Bölümü geleceği iş bulma durumu Klasik Arkeoloji Bölümü tercih edilir mi ve Klasik Arkeoloji Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Klasik Arkeoloji Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir