Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Kontrol ve Otomasyon Mühendisliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Kontrol ve Otomasyon Mühendisi

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı mühendislik hizmetlerinin yerine getirilmesinde kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği mezunları, bilgisayar tabanlı her sektörde kontrol sistemlerinin kurulmasında, bakımında, onarımında, yapımında gerekli teknik desteğin sağlanmasında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar mühendislik seviyesinde ortalamanın üstündedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği programında temel bilimler, teknik bilimler, bilgisayar teknolojileri alanında disiplinler okutulmaktadır. Yazılım, donanım, bilişim, fizik, matematik, istatistik üzerine teorik ve uygulamalı dersler verilmektedir. Bölüm dersleri mesleki yeterlilikte oldukça önemlidir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, mühendislik hizmetlerinde en revaçta olan alanlardan biridir. Bilgisayar kullanımının hızla yaygınlaşması ve bilişim sistemlerinin kullanılmaya başlanması mühendislik hizmetlerinin ihtiyaç halinin yükselmesine nende olmuştur. Gelecek on yıl içinde bu ihtiyaç daha da artacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, sürekli kendilerini geliştirmeleri, üretken olmaları, özgün ve özverili olmaları, planlı olmaları şeklinde sıralanabilir.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği dersleri nelerdir, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği puan türü ve özellikleri, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği geleceği iş bulma durumu Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği tercih edilir mi ve Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir