Kamu Yönetimi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Kamu Yönetimi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Kamu Yönetimi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Kamu Yönetimi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Kamu Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Kamu Yönetimi

Puan Türü: TM-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: İdareci

Kamu Yönetimi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve yetişmiş insan gücünün karşılanmasında önemli bir yere sahip olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında bilgili ve birikimli kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Kamu Yönetimi Bölümü mezunları sınavla ya da atanarak kamuda kaymakam, vali, idareci olarak çalışma imkanı bulabilirler. Makam ve mevkilerine göre seçilir, atanır, sınava tabi tutulur ve öylece iş sahibi olabilirler. Devlet memuriyetinde maaşlar memur statüsünde verilmektedir. İdarecilerin maaşları iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Kamu Yönetimi Bölümü’nde temel hukuk kavramları, kamu hukuku, siyasi sistemler, sosyoloji, psikoloji, tarih, coğrafya gibi dersler okutulmaktadır. Sosyal bilimler alanında özgün dersler ve üniversite ortak dersleri teorik olarak verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Kamu Yönetimi bir hizmet alanı olarak revaçta olan meslek alanlarına hitap etmektedir. Bu nedenle sıkça tercih edilmektedir. Gelecek on yıl içinde de bu önemli konumunu koruması beklenmektedir. Kamu Yönetimi alanında devlet ve hükümet adına önemli gelişmeler yaşanmaktadır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Kamu Yönetimi Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, adil olmaları, dürüst ve güvenilir olmaları, planlı ve düzenli hareket etmeleri, lider ruhlu olmaları, kriz anlarını yönetebilmeleri şeklinde sıralanabilir.

Kamu Yönetimi Bölümü dersleri nelerdir, Kamu Yönetimi Bölümü puan türü ve özellikleri, Kamu Yönetimi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Kamu Yönetimi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Kamu Yönetimi Bölümü geleceği iş bulma durumu Kamu Yönetimi Bölümü tercih edilir mi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Kamu Yönetimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir