Jeoloji Mühendisliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Jeoloji Mühendisliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Jeoloji Mühendisliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Jeoloji Mühendisliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Jeoloji Mühendisliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Jeoloji Mühendisliği

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Jeoloji Mühendisi

Jeoloji Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insanların mezun olmasını sağlayan bir bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin mühendislik hizmetlerini gerçekleştirmede istihdam imkanının sağlanmasıdır.

Çalışma Alanları:

Jeoloji Mühendisliği mezunları jeoloji mühendisi olarak kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında, kendi açtıkları mühendislik hizmetleri alanlarında çalışma imkanı bularak mühendislik faaliyetlerinin gerçekleşmesinde, yeryüzünün incelenmesi ve araştırılmasında önemli bir açığı kapatarak iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Jeoloji Mühendisliği programında fizik temelli temel bilimler, matematik ve kimya ağırlıklı olarak teorik ve uygulamalı bir şekilde verilmektedir. Teknik bilimlerde mühendislik alanına ait dersler okutulmaktadır. Termodinamik, mekanik, modern fizik, kuantum fiziği gibi dersler de bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Mühendislik hizmetlerinin gerçekleşmesinde hemen bütün mühendislik alanları oldukça etkilidir. Bu nedenle mühendislik en çok kazandıran ve tercih edilen meslek alanlarından biridir. Jeoloji Mühendisliği de onlardan biridir. Gelecek on yıl içinde daha iyi konumda olması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Jeoloji Mühendisliği mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, planlı ve düzenli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, teknik beceriye sahip olmaları şeklinde sıralanabilir.

Jeoloji Mühendisliği dersleri nelerdir, Jeoloji Mühendisliği puan türü ve özellikleri, Jeoloji Mühendisliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Jeoloji Mühendisliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Jeoloji Mühendisliği geleceği iş bulma durumu Jeoloji Mühendisliği tercih edilir mi ve Jeoloji Mühendisliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Jeoloji Mühendisliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir