Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği

Puan Türü: MF-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Çiftçi

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı hayvancılık alanında gelişmelerin yaşanması için yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında, kendi kurdukları hayvan çiftliklerinde uzman kişiler olarak planlama, düzenleme, yönetim, yetiştirme, yemleme, bakım gibi hizmetlerin gerçekleşmesinde idareci olarak görev alabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü’nde mesleki eğilim dersleri biyoloji merkezli temel bilimler, genetik, anatomi, biyoçeşitlilik gibi dersler verilmektedir. Yemleme, bakım, kurulum gibi teknik dersler de verilmektedir. Dersler teorik ve uygulamalı olarak okutulmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği, hayvancılığın gelişmesi ve büyümesi için ihdas edilmiştir. Bu nedenle gelecek on yıl içinde de kısa vadeli olarak yatırım alanları arasında bulunmakta ve sürekli gelişim ve büyüme gösteren alanlardan biri olma konumunda ilerlemektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü mezunları meslekleri icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, teknik bilgi ve beceriye sahip olmaları, hayvanları sevmeleri, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü dersleri nelerdir, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü puan türü ve özellikleri, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü geleceği iş bulma durumu Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü tercih edilir mi ve Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir