Japon Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Japon Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Japon Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Japon Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Japon Dili ve Edebiyatı, Ankara ve Erciyes Üniversiteleri’nde lisans seviyesinde öğrenim programı olarak bulunan bir bölüm olarak Dil bölümünden öğrenci kabul etmektedir. Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde dil, edebiyat yanında sanat, kültür, tarih, coğrafya, etimolojik olarak kazanımların elde edildiği yeterliliklerin sağlandığı ders içerikleri de gerçekleştirilir. Japon Dili ve Edebiyatı öğrencileri üst düzey konuşma, yazma, anlama, metin çevirme, metin analizi yapma, eser araştırma ve incelemede bulunur.

Japon Dili ve Edebiyatı mezunları, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde, Dışişleri Bakanlığı bünyesinde atama ile görevlendirilebilir. Arşivlerde, kütüphanelerde çalışabilir. Turizm rehberliği, mütercimlik ve editörlük gibi hizmetlerde bulunabilir. Maaşlar çalışma hacmi ve iş gücüne göre değişir. Kişilerin araştırmacı ve meraklı ruha sahip bireyler olması beklenir.

Japon Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Japon Dili ve Edebiyatı DİL 40 401.55971
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (KAYSERİ) 2018 Edebiyat Fakültesi Japon Dili ve Edebiyatı DİL 40 348.88680
NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi Japon Dili veEdebiyatı DİL 25 336.37826

 

Japon Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. dilruba Yanıtla

    Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü Kayseri Erciyes Üniversitesinde okumak istiyorum. Japonya ve Türkiye ticari ilişkilerinin çok iyi olduğunu ve bu bölüm mezunlarının pek çok şirkette değerlendirildiğini biliyorum. Bende bu bölümü okuyabilmeyi çok arzu ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir