Japonca Öğretmenliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Japonca Öğretmenliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Japonca Öğretmenliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Japonca Öğretmenliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Japonca Öğretmenliği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde lisans programı olarak öğrenim programında yer almakta ve Dil kısmından öğrenci kabul etmektedir. Japon dilinin öğrenilmesinde üst düzey okuma, yazma, anlama, metin çevirme, inceleme ve araştırma, eser araştırma ve inceleme kazanımları bölüm yeterlilikleri olarak öğrencilerden istenir.

Japonca Öğretmenliği mezunları öğretmen lisansına sahip olarak, turizm şirketlerinde, tercüme odalarında, kurslarda, elçiliklerde, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde, Dış İşleri Bakanlığı bünyesinde çalışabilirler. İhtiyaç halinde kurs merkezlerinde, özel okullarda ve devlet okullarında görevlendirme alabilirler. Maaşlar, iş yükü ve çalışma hacmine göre değişir.

Japonca Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ 2018 Eğitim Fakültesi Japonca Öğretmenliği DİL 40 388.13506

 

Japonca Öğretmenliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. bergüzar Yanıtla

    Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Japonca Öğretmenliği Bölümü okumayı çok hayal ettim. Evet taban puanı ve başarı sıralaması yüksek ama ben de çok çalıştım ve inşallah bu bölümde okumayı hak kazanacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir