İtalyan Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

İtalyan Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak İtalyan Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü, İstanbul ve Ankara Üniversiteleri’nde lisans seviyesinde öğrenim programlarında bulunan bir bölümdür. Dil kısmından tercih yapan öğrencileri kabul eden bölüm İtalyan Dili ve Edebiyatı’nın yanında kültür, sanat, bilim, felsefe, etimoloji, coğrafya gibi kazanımların elde edilebileceği derslerin de verilmesiyle üst düzey konuşma, yazma, anlama, metin çözümleme, çevirme, eser inceleme ve araştırma aşamalarından oluşur.

İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde, rehberlik, mütercimlik ve editörlük işlerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde, Dışişleri Bakanlığı bünyesinde çalışabilirler. Gerekirse öğretmenlik yapabilirler. Araştırma ve inceleme çalışmalarına, kültür sanat programlarına katılabilirler.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı(İtalyanca) DİL 50 353.60016
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı(İtalyanca) (KKTC Uyruklu) DİL 1
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2018 Edebiyat Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı DİL 50 385.29303

 

İtalyan Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ceyhun Yanıtla

    İtalyan Dili ve Edebiyatı yaz tatili için İtalya’ya gittiğimden beri hep okumayı hayal ettiğim bölüm oldu. Sonunda mezun oldum ve bu bölümü okumaya bir adım yaklaştım. Bu bölümün taban puanı ve başarı sıralamalarını öğrendim sayenizde teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir