İşletme Ekonomi Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

İşletme Ekonomi Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak İşletme Ekonomi Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki İşletme Ekonomi Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

İşletme Ekonomi Bölümü, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde lisans düzeyinde bulunan bir bölümdür. Bölümde işletme ve ekonomi bilgileri ve bilimleri ortak olarak değerlendirilmekte ve işletmelerin ekonomi ağırlıklı çalışmaları ön görülerek rekabet piyasasında gerçekleşen yatırımların hammadde, kaynak ve Pazar arayışına yayılmasında yeterlilik ve kazanım sahibi bireylerin mezun olması sağlanır.

İşletme Ekonomisi, Maliyet Analizi, Kaynak Planlama gibi derslerin alındığı bölümde mezunlar, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde sanayi ve ticaret alanlarında serbest piyasa kaynak, hammadde, Pazar ve pazarlama analizleri raporlamaları yapabilecek şekilde iş sahibi olabilirler. Maaş standardı ortalamanın üstündedir.

İşletme Ekonomi Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ 2018 İşletme Fakültesi İşletme-Ekonomi (İngilizce) (%25İndirimli) EA 25 222.85198
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ 2018 İşletme Fakültesi İşletme-Ekonomi (İngilizce) (%50İndirimli) EA 38 253.99569
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ 2018 İşletme Fakültesi İşletme-Ekonomi (İngilizce) (Burslu) EA 7 398.63952

 

İşletme Ekonomi Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. bilgen Yanıtla

    İşletme- Ekonomi Bölümü düşünen arkadaşlar gibi bende taban puanlarının bu sene nasıl değişeceğini çok merak ediyorum. Yalnız tüm üniversitelerin puanını yayınlarsanız daha net fikirler oluşur kafamızda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir