İşitme Engelliler Öğretmenliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İşitme Engelliler Öğretmenliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İşitme Engelliler Öğretmenliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İşitme Engelliler Öğretmenliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İşitme Engelliler Öğretmenliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İşitme Engelliler Öğretmenliği

Puan Türü: YGS-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: İşitme Engelliler Öğretmeni

İşitme Engelliler Öğretmenliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek öğretmenlik hizmetlerinin gerçekleşmesinde etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

İşitme Engelliler Öğretmenliği mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında eğitim alanında okullarda, rehabilitasyon merkezlerinde, kurslarda çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler. Devlet tarafından atanarak devlet memuriyeti yapabilir, özel sektörde çalışma imkanı bulabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İşitme Engelliler Öğretmenliği programında mesleki eğilim dersleri, formasyon dersleri, üniversite ortak dersleri verilmektedir. Okuma ve yazma seviyesinde, temel gelişim düzeyinde muhatap bulunması nedeniyle alan dersleri bu seviyededir. Formasyon, pedagojik olarak verilmekte ve uygulamalı dersler bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İşitme Engelliler Öğretmenliği, engellilerin rehabilite edilmesinde ve topluma kazandırılmasında önemli ölçüde etkili olmaktadır. Devlet memuriyeti kapsamında gerçekleşmesi mesleği cazip hale getirdiğinden gelecek on yıl içinde de durağan da olsa konumunu koruyacağı düşünülmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İşitme Engelliler Öğretmenliği mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, dikkatli olmaları, düzenli olmaları, planlı olmaları, sabırlı olmaları, merhametli, adil, insaflı, vicdanlı, dürüst ve güvenilir olmaları şeklinde sıralanabilir.

İşitme Engelliler Öğretmenliği dersleri nelerdir, İşitme Engelliler Öğretmenliği puan türü ve özellikleri, İşitme Engelliler Öğretmenliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İşitme Engelliler Öğretmenliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, İşitme Engelliler Öğretmenliği geleceği iş bulma durumu İşitme Engelliler Öğretmenliği tercih edilir mi ve İşitme Engelliler Öğretmenliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İşitme Engelliler Öğretmenliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir