İşletme Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İşletme Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İşletme Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İşletme Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İşletme Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İşletme Bölümü

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: İşletmeci

İşletme Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmişi insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

İşletme Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında ya da kendi kurdukları işlerinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. İşetme alanında ticari faaliyetlerin gerçekleşmesinde hizmet ederler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İşletme Bölümü’nde okutulan dersler, finans, ekonomi, muhasebe, temel bilimlerden matematik, istatistik, işletme hukuku, temel hukuk kavramları gibi derslerdir. Dersler teorik ağırlıklı olarak verilmektedir. Bölüm en çok tercih edilen bölümlerden biridir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İşletmecilerin, ülkemiz özelinde kendi işlerini kurdukları ve ticari faaliyetlerle uğraştıkları bilinmektedir. Ülkemizde açıktan ve örgün olarak lisans almanın mümkün olduğu meslek durağan olarak konumunu korumaktadır. Gelecek on yıl için de böyle olacağı düşünülmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İşletme Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, planlı olmaları, düzenli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir. Böylece kişiler daha etkili çalışabilir.

İşletme Bölümü dersleri nelerdir, İşletme Bölümü puan türü ve özellikleri, İşletme Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İşletme Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, İşletme Bölümü geleceği iş bulma durumu İşletme Bölümü tercih edilir mi ve İşletme Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İşletme Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir