İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İş Sağlığı ve Güvenliği

Puan Türü: MF-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü mezunları, kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilerek kamuda ve özel sektörde iş güvenliği ve sağlığı alanında hizmetlerin gerçekleşmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İş Sağlığı ve Güvenliği programında okutulan dersler, temel sağlık bilimleri, iş güvenliği, temel hukuk, iş hukuku, işçi hukuku, temel tıp bilgileri alanında yoğunlaşmakta ve bu disiplinlerden oluşmaktadır. Dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Bölümde staj imkanı da bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İş Sağlığı ve Güvenliği, Avrupa Birliği uyum vetiresinde ülkemizin gerçekleştirmekte olduğu ve üstünde titizlikle durduğu bir hizmet alanı olarak gelecek on yıl içinde terviç ve tercih edilerek gelişim göstermesi beklenen meslek alanlarından biri olarak ortaya çıkmaktadır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sağlık bilgisi alanında yeterli olmaları, teknik beceriye sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, planlı ve düzenli hareket etmeleri şeklinde sıralanabilir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü dersleri nelerdir, İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü puan türü ve özellikleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü geleceği iş bulma durumu İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü tercih edilir mi ve İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir