İngilizce Öğretmenliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İngilizce Öğretmenliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İngilizce Öğretmenliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İngilizce Öğretmenliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İngilizce Öğretmenliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İngilizce Öğretmenliği

Puan Türü: DİL-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: İngilizce Öğretmeni

İngilizce Öğretmenliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek öğretmenlik hizmetlerinin gerçekleşmesinde insan gücünün oluşması için etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin atanmasına imkan vermektedir.

Çalışma Alanları:

İngilizce Öğretmenliği mezunları ilköğretim ve ortaöğretim kademelerinde eğitim ve öğretim alanında kamu kurum ve kuruluşlarında eğitim kurumlarına KPSS puanı ile atanarak, özel sektörde sözleşmeli olarak çalışıp öğretmenlik hizmetlerinin gerçekleşmesinde etkili olurlar. Maaşlar ortalama seviyenin üstündedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İngilizce Öğretmenliği programında alan dersler, mesleki eğilim dersleri ve formasyon dersleriyle birlikte, üniversite ortak dersleri verilmektedir. Dersler teorik olarak okutulmaktadır. Öğretmenlik uygulamaları staj kapsamında anlaşmalı okullarda sağlanmaktadır. Bölümde üst düzey konuşma, anlama, okuma ve yazma öğrenimi verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İngilizce Öğretmenliği, öğretmenlik hizmetleri alanında en revaçta olan öğretmenliklerden biri olarak iş bulma imkanının en kolay olduğu meslektir. Dil bilmenin avantajı öğretmenlikte de ortaya çıkmaktadır. Meslek gelecek on yıl içinde de bu konumunu koruyacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İngilizce Öğretmenliği mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, yeterli bilgi ve beceriye sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, sosyal ilişkilerinin iyi olması, adil, merhametli, şefkatli, insaflı ve vicdanlı olmaları şeklinde sıralanabilir.

İngilizce Öğretmenliği dersleri nelerdir, İngilizce Öğretmenliği puan türü ve özellikleri, İngilizce Öğretmenliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İngilizce Öğretmenliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, İngilizce Öğretmenliği geleceği iş bulma durumu İngilizce Öğretmenliği tercih edilir mi ve İngilizce Öğretmenliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İngilizce Öğretmenliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir