İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İnsan Kaynakları Yönetimi

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

İnsan Kaynakları Yönetimi, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında yeterli bilgi ve birikim seviyesinde olanların istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

İnsan Kaynakları Yönetimi bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında gerekli planlama, danışmanlık, raporlama hizmetlerinin yerine getirilmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü’nde okutulan dersler, mesleki eğilim dersleri, alan dersleri ve üniversite ortak dersleridir. Temel hukuk, kamu hukuku, iş hukuku, ticari faaliyetler, insan ve toplum ilişkileri, kurum ve birey ilişkileri, planlama, danışma ve projelendirme alanlarında dersler verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İnsan Kaynakları Yönetimi mesleki açıdan kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarının gelişmesinde, büyümesinde ve kurumsal kimliklerinin korunmasında etkili olmaktadır. Meslek gelecek on yıl içinde de aynı konumunu koruyarak terviç ve tercih edilmeye devam edecektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, planlı olmaları, düzenli olmaları, sabırlı olmaları, sosyal ilişkilerinin iyi olması şeklinde sıralanabilir.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü dersleri nelerdir, İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü puan türü ve özellikleri, İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü geleceği iş bulma durumu İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü tercih edilir mi ve İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir