İletişim Bilimleri Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İletişim Bilimleri Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İletişim Bilimleri Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İletişim Bilimleri Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İletişim Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İletişim Bilimleri

Puan Türü: TS-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: İletişim Bilimci

İletişim Bilimleri, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğenim vererek alanında yetişmiş insan gücü oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında yeterli bilgi, birikim ve becerilere sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

İletişim Bilimleri Bölümü mezunları medya ve reklam ajanslarında, haber ajanslarında, kendi kurdukları ofislerinde çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler. Kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında görev alabilirler. Maaşla riş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İletişim Bilimleri programında iletişim bilimleri ve sosyal bilimler alanında dersler okutulmaktadır. Görsel iletişim, yazılı iletişim, medya ve toplum, medya tarihi, medya dili, medya ilişkileri, sosyoloji, psikoloji, felsefe alanlarında teorik ve uygulamalı dersler okutulmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İletişim Bilimleri, meslek grupları arasında dijital medya, görsel medya, sosyal medya gibi alanların oluşması ve yoğunlaşmasıyla farklı araçlarla donanımlı hale gelerek hizmet verilmesini sağlayan bir alan olmuştur. Gelecek on yıl içinde de bu gelişmelerin de etkisiyle terviç ve tercih edilmeye devam edilecektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İletişim Bilimleri mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, okumayı sevmeleri, üretken olmaları, özverili olmaları, özgün olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

İletişim Bilimleri Bölümü dersleri nelerdir, İletişim Bilimleri Bölümü puan türü ve özellikleri, İletişim Bilimleri Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İletişim Bilimleri Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, İletişim Bilimleri Bölümü geleceği iş bulma durumu İletişim Bilimleri Bölümü tercih edilir mi ve İletişim Bilimleri Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İletişim Bilimleri Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir