İletişim Sanatları Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İletişim Sanatları Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İletişim Sanatları Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İletişim Sanatları Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İletişim Sanatları Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İletişim Sanatları

Puan Türü: TS-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Sanatçı

İletişim Sanatları Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olmaktadır. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

İletişim Sanatları Bölümü mezunları, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında kendi açtıkları iş yerlerinde iletişim alanında özgün araştırma ve inceleme yapma yeterliliklerine sahip olarak çalışabilirler. Kültür ve sanat çalışmalarını yürütebilir, proje, organizasyon gibi hizmetleri gerçekleştirebilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İletişim Sanatları Bölümü’nde okutulan dersler sosyal bilimler alanında yoğunlaşmaktadır. Teorik ve uygulamalı okutulan derslerde mesleki eğilim açısında ve sanat incelemeleri ve faaliyetleri yönüyle uygulamalı dersler verilmektedir. Kültür, sanat, tarih alanına ait disiplinler okutulmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İletişim Sanatları, mesleki olarak gelişim gösteren ve iletişim kanallarının günümüzde ve gelecekte farklılaşma eğiliminden dolayı revaçta olan bir meslek olarak kültür ve medeniyet çalışmalarının bir parçası olarak da gelecek on yıl içinde önemli bir yere kavuşacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İletişim Sanatları Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, üretken olmaları, özgün olmaları, yaratıcı düşünceye sahip olmaları, sosyal ilişkilerinin iyi olması, takım çalışmasına uyumlu olmaları, araştırmacı ve meraklı olmaları şeklinde sıralanabilir.

İletişim Sanatları Bölümü dersleri nelerdir, İletişim Sanatları Bölümü puan türü ve özellikleri, İletişim Sanatları Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İletişim Sanatları Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, İletişim Sanatları Bölümü geleceği iş bulma durumu İletişim Sanatları Bölümü tercih edilir mi ve İletişim Sanatları Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İletişim Sanatları Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir