İletişim Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İletişim Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İletişim Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İletişim Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İletişim Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İletişim

Puan Türü: TS-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: İletişimci

İletişim Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında önemli bir yere sahiptir. Bölümün amacı alanında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır. Bölümde iletişim alanında özgün faaliyetler yapılmaktadır.

Çalışma Alanları:

İletişim Bölümü mezunları medya ve reklam ajanslarında, televizyon ve gazetelerde, dergilerde ve kitap basımevlerinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak destek oluşturup hizmet vererek çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişiklik göstermektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İletişim Bölümü’nde okutulan dersler, iletişim bilimleri, sosyal bilimler alanında okutulan derslerdir. Görsel iletişim, yazılı iletişim, temel hukuk, medya ve toplum, sosyoloji, psikoloji, mantık ve felsefe dersleri okutulmaktadır. Bölümde daha çok teorik dersler verilmektedir. Bölümde uygulamalı dersler kapsamında staj imkanları da sunulmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İletişim, meslek grupları arasında medya alanında hizmet veren kişilerin okuduğu ve mesleklerini icra ettikleri bir bölümdür. Meslek olarak medyacılık alanında hizmet verilmesinde etkili olmaktadır. Bu nedenle gelecek on yıl içinde de gelişme göstermesi mümkün görülerek dijitalleşen sektörde önemli bir yer tutmaktadır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İletişim Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, üretken ve özverili olmaları, özgüvenli ve özgün olmaları şeklinde sıralanabilir.

İletişim Bölümü dersleri nelerdir, İletişim Bölümü puan türü ve özellikleri, İletişim Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İletişim Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, İletişim Bölümü geleceği iş bulma durumu İletişim Bölümü tercih edilir mi ve İletişim Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İletişim Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir