Hindoloji Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Hindoloji Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Hindoloji Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Hindoloji Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Hindoloji Bölümü, ülkemizde sadece Ankara Üniversitesi’nin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenimin gerçekleştiği bir bölüm olarak Hint – Avrupa Dil ailesine ait kaynakların ve eserlerin araştırılmasında ve ortaya çıkarılmasında, tanıtılmasında, incelenmesinde ve sergilenmesinde görev alacak kişileri yetiştirir. Bölümde mesleki eğilim yanında kültür, tarih, sanat, edebiyat dersleri de verilir.

Hindoloji Bölümü mezunları sayısı belli olduğundan istihdam alanları da bellidir. Müzelerde ve kütüphanelerde görev alabilirler. Akademik çalışmalarını sürdürebilirler. Araştırma ve inceleme faaliyetleri gerçekleştirebilir. Maaşları ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen sanata, tarihe, dil, edebiyata ilgili olmaları, meraklı ve araştırmacı ruhlu olmalarıdır.

Hindoloji Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Hindoloji DİL 30 208.00261

 

Hindoloji Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ışıl Yanıtla

    Hindoloji bölümünü diğer bölümleri araştırırken keşfettim. Bu bölüm mezunları müzelerde ve kütüphanelerde çalışabiliyormuş. Taban puanı ve başarı sıralaması ise benim alabileceğim bir puan olduğu için tercihlerimin arasında bu bölümü de yazacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir