Hititoloji Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Hititoloji Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Hititoloji Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Hititoloji Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Hititoloji Bölümü, ülkemizde sadece Ankara ve İstanbul Üniversiteleri’nin öğrenim programında bulunan lisans seviyesinde öğrenim verilen bir bölümdür. Bölümde, Hitit Uygarlığı’nın dili, dini, tarihi, sanatı, edebiyatı, eserleri gibi konuların incelenmesi ve araştırılması için öğrenim verilir. Bölümde sanat, tarih, kültür, edebiyat gibi derslerle birlikte meslek dersleri, ortak dersler yer alır.

Hititoloji, Hiti Uygarlığı ile ilgili bütün eserlerin, dil, din, tarih, sanat, edebiyat açısından incelenmesi ve araştırılmasıdır. Bölüm mezunları müzelerde ve kütüphanelerde iş imkanları bulabilir. Akademik çalışmalar yaparak araştırma ve inceleme faaliyetlerinde bulunabilirler. Maaşları ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen araştırmacı ve meraklı olmalarıdır.

Hititoloji Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Hititoloji SÖZ 20 286.56268
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2018 Edebiyat Fakültesi Hititoloji SÖZ 40 304.95888

 

Hititoloji Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. nurseda Yanıtla

    Hitit Uygarlığı kalıntılarını gezen ve araştıran biri olarak Hititoloji Bölümü okumak istediğimi fark ettim. Araştırdım sadece İstanbul ve Ankara Üniversitesinde varmış bu bölüm. Taban puanı ve başarı sıralaması bu sene nasıl olur fikri olan var mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.