Hidrojeoloji Mühendisliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Hidrojeoloji Mühendisliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Hidrojeoloji Mühendisliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Hidrojeoloji Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Hidrojeoloji, içme, kullanma, sulama, hidrolik ve jeotermal enerji olarak kullanma amacıyla yeraltı su kaynaklarının araştırılmasıyla ilgilenen bir bilimdir. Hidrojeoloji Mühendisliği, ise bu bilim dalının mühendislik destekli çalışmalarının gerçekleşmesinde teknik alt yapı oluşturur. Hidrojeoloji Mühendisliği, üniversite öğrenim programlarında yer alan bir lisans bölümüdür. Ülkemizde sadece Hacettepe Üniversitesi’nde bölümü bulunmaktadır.

Hidrojeoloji Mühendisliği mezunları Hidrojeoloji Mühendisi unvanı alarak lisanslarını tamamlarlar. Tek üniversitede olan bir bölüm olarak mezun sayısı belli olduğundan istihdam alanlarındaki yeterlilik de bellidir. Kamu kurum ve kuruluşlarında mühendislik hizmeti verecek şekilde iş imkanlarına sahiptirler. Maaşları ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen özverili ve araştırmacı olarak çalışmalarıdır.

Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) 2018 Mühendislik Fakültesi Hidrojeoloji Mühendisliği SAY 45 248.35542

 

Hidrojeoloji Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. göker Yanıtla

    Ankara Hacettepe Üniversitesi Hidrojeoloji bölümünü sene başından beri hedefliyordum. MF-4 puan türünde kaçar net yaparsam hedefime ulaşabilirim yorumlayacak olan var mı arkadaşlar ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.