Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, denizlerin korunması, su ürünlerinin korunması, denizcilik faaliyetlerin sürdürülmesi, gemicilik faaliyetlerinin sürdürülmesi için gerekli temel bilgi ve becerilere sahip kişilerin yetiştirilmesi için öğrenim veren bir lisans programı olarak teknik açığı kapatmak amacıyla insan gücü ihtiyacı karşılamaktadır. Türkiye gibi kıyı şeridi bulunan ülkelerde teknik eleman açığının oluşması nedeniyle buralarda çalışacak insan gücüne olan ihtiyacının karşılanmasında mühendislik bilgilerine sahip kişiler devreye girer.

Gemi ve Denizcilik Mühendisliği mezunu kişiler mühendis unvanı alarak, kamu kurum ve kuruluşlarında, ilgili bakanlıklarda, özel sektörde istihdam edilirler. Kişilerde deniz sevgisi, gemi bilgisi, becerisi, sabır, çalışkanlık, azim, özveri, özgüven gibi özellikler aranmaktadır. Maaşlar ortalamanın üstünde ve iş imkanları çeşitlidir.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2018 Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği SAY 60 358.15986

 

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. yasemin arslan Yanıtla

    Gemi ve Deniz Teknoloji Mühendisliği bölümünü okumak istiyorum. Ancak ben bu bölümün Bülent Ecevit Üniversitesinde de olduğunu duydum. Sizce İstanbul Üniversitesi mi ? Yoksa Bülent Ecevit Üniversitesi mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir