Gemi ve Yat Tasarımı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Gemi ve Yat Tasarımı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Gemi ve Yat Tasarımı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Gemi ve Yat Tasarımı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü, MF-4 puan türünde öğrenci kabul eden ve ülkemizin sayılı üniversitelerinde öğrenim programlarında yer alan bir lisans programı olarak gemi ve yat tasarımında eleman ihtiyacını karşılamak için gerekli insan gücü ihtiyacını karşılamaya çalışan bölümlerdir. Tasarım bölümlerinde modelleme, iki boyutlu ve üç boyutlu çizme, mimari tasarım, tasarım gibi kazanımlara ait dersler okutulmaktadır. Gemi ve Yat Tasarımı mezunları gemicilik ve denizcilik alanlarında yapılan faaliyetlerde üretim ve kazandırma aşamalarında üretken ve yenilikçi kişiler olarak görev yaparlar.

Gemi ve Yat Tasarımı’ndan mezun olanlar kamu kurum ve kuruluşlarında, ilgili bakanlıklarda, fabrikalarda, özel ticaret ve sanayi alanlarında iş imkanlarına sahip olarak çalışabilirler. Gemi ve Yat Tasarımı için özgün fikirler, yaratıcı düşünceye, özverili çalışmaya, üretken ve yenilikçi olmaya ihtiyaç vardır. Maaşlar ortalamanın çok üstünde ve iş imkanları oldukça iyidir.

Gemi ve Yat Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Gemi ve Yat Tasarımı (%75 İndirimli) SAY 24 228.43809
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Gemi ve Yat Tasarımı (Burslu) SAY 3 307.40743

 

Gemi ve Yat Tasarımı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. mürüvet çevik Yanıtla

    Gemi ve Yat Tasarımı Bölüm okuyan arkadaşlar bu bölümün emek istediği ancak geleceğinin çok iyi olduğunu söylüyorlar. Taban puanlarına göz gezdirdiğimde çok da düşük olmadığı gördüm. Sizce bu istenen taban puanları alırsam tercih etmeli miyim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir