Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisi

Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insan gücünün oluşmasında önemli bir yere sahiptir. Bölümün amacı mühendislik hizmetlerinin gerçekleşmesinde yeterli teknik bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin yetişmesini sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında denizcilik alanlarında, özel sektör kurumlarında denizcilik ve liman işletmeciliği alanlarında gerekli mühendislik hizmetlerinin gerçekleşmesinde ve yeterli teknik bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulabilirler, iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği programında okutulan dersler temel bilimler, teknik bilimler ağırlıklı olarak teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Fizik, matematik ve alan bilgisi ağırlıklı olarak verilen derslerdir. Bölümde hazırlık ve staj mevcuttur. Mühendislik hizmetlerinde genel kazanım programları uygulanmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği, mühendislik hizmetlerinin yerine getirilmesindeki ihtiyaca binaen üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde gelecek vaat eden bir bölüm olarak gelecekteki on yıl içinde de revaçta olması beklenen mesleklerden biri olması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Mesleği icra edecek kişilerin sahip olması gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, araştırmacı olmaları, teknik beceriye sahip olmaları, analitik düşünce yetisine sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği dersleri nelerdir, Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği puan türü ve özellikleri, Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği geleceği iş bulma durumu Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği tercih edilir mi ve Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir