Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Denizcilik İşletmeleri Yönetimi

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insan gücünün oluşmasını sağlayan bir bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü mezunları, denizcilik faaliyetlerinin gelişmesinde planlama, programlama, düzenleme, faaliyet gösterme gibi aşamalarda yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında denizcilik faaliyetleri ve hizmetleri alanında çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü’nde alan bilgisi, üniversite ortak dersler, mesleki eğilim dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Bölümde sosyal bilimler alanından da dersler okutulmaktadır. Çok yönlü ve kapsamlı ders içerikleri kişilerin uzman olarak çıkmasını sağlar.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizin denizcilik faaliyetlerine her geçen gün önem vererek gelişme kaydetmesi nedeniyle denizcilik hizmetleri alanında lisans seviyesinde insan gücü ihtiyacının oluşması mesleği terviç etmiştir. Bu nedenle gelecek vaat eden meslekler arasında bulunmaktadır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, analitik düşünce yetisine sahip olmaları, planlı olmaları, düzenli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü dersleri nelerdir, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü puan türü ve özellikleri, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü geleceği iş bulma durumu Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü tercih edilir mi ve Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir