Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

Puan Türü: TM-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans, lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında, anaokullarında, rehabilitasyon merkezlerinde, kurslarda, oryantasyonlarda görevlendirilmesi mümkündür. Atama ve sözleşme yoluyla çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Çocuk Gelişimi ve Eğitim Bölümü’nde okutulan dersler, sosyal bilimler, alan bilgisi, üniversite ortak dersleri şeklindedir. Bölümde formasyon alanında sosyoloji, psikoloji ağırlıklı dersler verilmektedir. Bölümde staj mevcuttur. Uygulamalı eğitim alanında da öğrenciler staj yaparak mesleğe hazırlanmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, ülkemizde kadın istihdamının artması nedeniyle okullaşmanın artması ve gerekli insan gücü açığının oluşması nedeniyle gözde olan bölümlerden ve dolayısıyla mesleklerden biri haline gelmiştir. Gelecek on yıl içinde de nüfus artış hızına göre devam edeceği tahmin edilmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olması gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, araştırmacı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, şefkatli olmaları, adil ve merhametli olmaları, çocuklarla ilgilenmeyi seviyor olmaları gerekmektedir.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü dersleri nelerdir, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü puan türü ve özellikleri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü geleceği iş bulma durumu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü tercih edilir mi ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir