Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği, ahşap işçiliği, ahşap oymacılığı, ahşabın standartlara göre şekillendirilmesi ve taşınması, korunması, saklanması gibi işlerin kontrolünü sağlayan mühendislerin mezun oldukları lisans programı olarak bilinir. Mühendisler, ahşap üretim aşamasında da bulunurlar. Böylece işçilik bölümünde yer aldıkları için meslekleri gereği kendilerini gerçekleştirmiş olurlar.

Tasarlanmış ürünü projelendirme, atölye faaliyetlerini planlama, işçilerin görevlerini belirleme, işçilik olasılıklarını hesaplama, raporlama, sunma, gerekli malzemelerin temininde görev alma ve kalite kontrol sağlama gibi faaliyetleri yürütürler. Ahşap ve kerestecilikte ileri bir sanayiye sahip ülkemizde iş imkanları açısından oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. Mühendislik bu anlamda iş yükünü azaltıcı etki oluşturur.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) 2018 Teknoloji Fakültesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği SAY 15 244.66155
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ 2018 Teknoloji Fakültesi Ağaç İşleri EndüstriMühendisliği SAY 10 229.13547

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. atakan Yanıtla

    Arkadaşlar Gazi Üniversitesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamalarını kaç gündür arıyordum. Meslek lisesi mobilya bölümü çıkışlıyım bu bölümü okumak istiyorum. Yardımcı olur musunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.