Adli Bilişim Mühendisliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Adli Bilişim Mühendisliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Adli Bilişim Mühendisliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Adli Bilişim Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Adli Bilişim Mühendisliği, ülkemizde yeni açılan lisans bölümlerinden biri olarak 2012’de üniversite akademik birimlerince verilmektedir. Adli Bilişim, bilgi ve iletişim teknolojilerinden kaynaklı suçların meydana gelmesinde siber saldırılara karşı önlem alabilecek düzeyde bilişim mühendisliği yeterliliğe sahip kişilerin yetişmesi amacıyla hizmet eder.

Adli Bilişim Mühendisliği, internet medyasında suçla mücadele etmek için bilişim sistemlerinin doğru yöne kanalize edilmesini sağlayan ve özel ve devlet dairelerinde görevlendirmeleri olan bir meslek olarak terviç edilmektedir. Öğrenciler, algoritma, programlama, yazılım, mühendislik temelleri mantık gibi dersler görerek lisans eğitimlerini tamamlamaktadır. Bölümde lisansını tamamlamış öğrenciler için iş imkanları oldukça fazladır. Çünkü internet medyası yaygın olarak kullanılmaktadır.

Adli Bilişim Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (ELAZIĞ) 2018 Teknoloji Fakültesi Adli Bilişim Mühendisliği SAY 48 269.95105
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (ELAZIĞ) 2018 Teknoloji Fakültesi Adli Bilişim Mühendisliği (İÖ) SAY 40 255.24861
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (ELAZIĞ) 2018 Teknoloji Fakültesi Adli Bilişim Mühendisliği (KKTCUyruklu) SAY 1
FIRAT ÜNİVERSİTESİ (ELAZIĞ) 2018 Teknoloji Fakültesi Adli Bilişim Mühendisliği (M.T.O.K.) SAY 12 249.35311

Adli Bilişim Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. damla parçalan Yanıtla

    Adli Bilim Mühendisliği bölümü yeni bir bölüm mü ? Benim ilgi mi çekti yayınladığınız taban puanları ve başarı sıralamalarına da göz gezdirdim. Fırat Üniversitesinde mi var bu bölüm sadece lütfen yardım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.