Aile ve Tüketici Bilimleri Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Aile ve Tüketici Bilimleri taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Aile ve Tüketici Bilimleri başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Aile ve Tüketici Bilimleri bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Aile ve Tüketici Bilimleri, aile, kişi ve kurumların kaliteli bir hayat sürmesini sağlamak amacıyla sosyal ve kültürel hizmetler, psikolojik ve fizyolojik ihtiyaçların belirlenmesinde görev alan lisans mezunu kişiler tarafından icra edilen bir meslektir. Tüketici kültürünün yerleşik hale gelmesi ve insanların ekonomik ve sosyal refah seviyelerinin oluşturulması için görev yapar.

Aile ve Tüketici Bilimleri mezunları Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlükleri’nde görev alarak meslek sahibi olabilirler. Bu bağlamda sosyal devlet yapılanmasında mesleğe olan ihtiyacın artması da söz konusu olduğundan tüketim ile ilgili ailevi dengelerin korunması ve projelerin üretilmesinde memur olarak çalışabilirler. Aile ve Tüketici Bilimleri lisans programı yeni bir programdır.

Aile ve Tüketici Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) 2018 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Aile ve TüketiciBilimleri EA 80 252.73658

Aile ve Tüketici Bilimleri Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. aynur Yanıtla

    Ben Hacettepe Üniversitesi Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü istiyorum. TM-3 puan türünden gerekli taban puanı almam için kaçar net yapmalıyım. Başarı sıralaması bu sene biraz düşmez mi ? Fikri olan var mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir