Latin Dili ve Edebiyatı Taban Puanları Başarı Sıralaması

Latin Dili ve Edebiyatı taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Latin Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Latin Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Latin Dili ve Edebiyatı, ülkemizde Ankara ve İstanbul Üniversiteleri’nde lisans programı seviyesinde Dil puan türüyle öğrenci kabul eden öğrenim programlarıdır. Bölümde Latin dili ve edebiyatı haricinde kültür, sanat, tarih, etimoloji alanlarına ait kazanım ve yeterliliklerin de elde edilmesi sağlanır. Öğrenciler, üst düzey konuşma, okuma, yazma, anlama, metin çevirme, inceleme, araştırma, eser araştırma ve inceleme yeterliliklerine sahiptir.

Latin Dili ve Edebiyatı mezunları, okuma, yazma, anlama ve konuşma yeterliliklerine sahip olarak metinler üzerinde analiz yapma, eser incelemesinde bulunma, araştırma kurumlarında bulunma gibi faaliyetleri gerçekleştirir. Turizm acentelerinde, tercüme bürolarında, elçiliklerde ve bakanlıkların ilgili bölümlerinde, kütüphanelerde, arşivlerde, müzelerde görev alabilirler. İş imkanları çeşitli, maaşlar iş yükü ve çalışma saatine göre değişkendir. Kişilerden beklenen araştırmacı ve meraklı olmalarıdır.

Latin Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Üniversite Adı Bölümün Adı Kon. Yer. Puan Türü Taban (En
Küçük) Puan
Başarı Sırası* En Büyük Puan
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Latin Dili ve Edebiyatı 52 52 DİL-2 331,96174 26.300 470,65663
ANKARA ÜNİVERSİTESİ Latin Dili ve Edebiyatı 21 21 DİL-2 303,08996 34.800 423,06766

 

Latin Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. amine Yanıtla

    Latin Dili ve Edebiyatı okumak hayalim var. YGS puanım çok yüksek değil. LYS-5 den kaç net yaparsam kazanma umudum doğar ? Taban puanı ve başarı sıralaması yayınlarınız için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.